07 / 06 / 10

MAJÓWKA Z WIELKOPOLANAMI

MAJÓWKA Z WIELKOPOLANAMI„Majówka z Wielkopolanami” to coroczne spotkanie z mieszkańcami Poznania organizowane przez zespół Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury. Specjalnie na te koncerty „Wielkopolanie” przygotowują odrębne programy artystyczne, aby poznaniacy mogli poznać cały repertuar zespołu. MAJÓWKA Z WIELKOPOLANAMITak stało się i w tym roku. Licznie zgromadzoną publiczność zespół powitał tańcami Górnego Śląska w choreografii Leszka Rembowskiego do muzyki Stanisława Horbika. „Barbara Święta o górnikach pamięta” to tytuł pierwszego zaprezentowanego punktu programu. Po nim na scenę weszli tegoroczni studenci, którzy swą przygodę z zespołem rozpoczęli w październiku zeszłego roku. „Wielkopolanie” współpracują z Uniwersytetem Adama Mickiewicza już od wielu lat. Studenci w ramach zajęć wychowania fizycznego mogą tańczyć w zespole i rok swojej pracy za każdym razem kończą pokazem artystycznym na scenie. Tak stało się i tym razem. Do choreografii Hanny Jaworskiej tegoroczni studenci zaprezentowali się przed poznańską publicznością w taMAJÓWKA Z WIELKOPOLANAMIńcach kurpiowskich. Potem przyszedł czas na tańce narodowe i z innych regionów naszego kraju. Podczas ponad godzinnego przedstawienia widownia oklaskiwała ponad 50 artystów zespołu.

Obecnie „Wielkopolanie” przygotowują się do dwóch charytatywnych koncertów na rzecz chorych dzieci. Pierwszy odbędzie się 01 czerwca w szpitalu rehabilitacyjnym w Kiekrzu, drugi natomiast 13 czerwca na stadionie Lecha na rzecz integracji dzieci niepełnosprawnych.
Pod koniec czerwca Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” zaprezentuje się przed ogólnopolską komisją artystyczna w Łowiczu, podczas IX Ogólnopolskich Spotkań Folklorystycznych o „Łowicki Pasiak”.
                                                                                                                    PK
      

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: