15 / 12 / 15

MAGICZNY CZAS ŚWIĄT!

MAGICZNY CZAS ŚWIĄT!Jak co roku wielka rodzina Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” spotkała się przy Wigilijnym stole, by złożyć sobie świąteczne życzenia, dzieląc się opłatkiem, pośpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki oraz porozmawiać i nacieszyć się swoją obecnością.

W dniu 16 grudnia 2016r. odbyło się coroczne spotkanie Wigilijne Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”.  MAGICZNY CZAS ŚWIĄT!Jak zawsze było rodzinnie, ciepło i muzycznie. Wieczór rozpoczął się chyba najpiękniejszą Polską kolędą „Bóg się rodzi”, którą wspólnie zaśpiewali tancerze, kadra i przyjaciele zespołu.
MAGICZNY CZAS ŚWIĄT!Później było już jak zawsze tradycyjnie – podsumowanie roku, życzenia, dzielenie się opłatkiem. Przy stołach z wigilijnymi potraw można było miele spędzić  czas na wspólne rozmowy.
Miniony rok był dla Wielkopolan bardzo pracowity. Obfitował w  wyjątkowe wyjazdy, wiele koncertów, także tych edukacyjnych. Tancerze zespołu mieli więc wiele okazji, by się lepiej poznać i zaprzyjaźnić. MAGICZNY CZAS ŚWIĄT!Najważniejsze jednak, że dzięki swojej systematycznej pracy na co dzień przyczyniają się do ocalenia od zapomnienia polskich tradycji muzyczno-tanecznych i pielęgnują zwłaszcza wielkopolskie tradycje ludowe.
MAGICZNY CZAS ŚWIĄT!W okresie między Świętami a Nowym Rokiem Wielkopolanie, jak w polskiej tradycji bywa, spotkali się również by kolędować. Było tradycyjnie a zarazem nowocześnie. Kierownictwo zespołu przygotowało dla wszystkich gości sporo niespodzianek. Można było nagrać utwór do amatorskiej płyty, wziąć udział w  wywiadzie i zrobić pamiątkowe świąteczne zdjęcia.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: