10 / 12 / 12

LUDOWE ANDRZEJKI „WIELKOPOLAN”

LUDOWE ANDRZEJKI „WIELKOPOLAN”30 listopada 2012 roku Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” zorganizował imprezę andrzejkową „NA LUDOWĄ NUTĘ”. Na sali udekorowanej wielkopolskimi i łowickimi wycinankami bawili się byli tancerze i przyjaciele zespołu. Każdy z uczestników imprezy urozmaicił swoją kreację elementem stroju ludowego z różnych regionów Polski. LUDOWE ANDRZEJKI „WIELKOPOLAN”

Na Balu zawitali Krakowiacy, Wielkopolanie, Łowiczanie, a także Górale.  Oczywiście nie zabrakło tradycyjnych wróżb andrzejkowych. W specjalnie przygotowanym kąciku wróżb, każdy uczestnik imprezy mógł się dowiedzieć jakie niespodzianki spotkają go w nowym roku.  

Dodatkowo przez tancerzy „Wielkopolan” zostały zorganizowane liczne konkursy, związane z tradycyjną sztuką i kulturą, w których o główne nagrody rywalizowali ze sobą goście ze wszystkich stolikLUDOWE ANDRZEJKI „WIELKOPOLAN”ów. Uczestnicy musieli wykazać się niezwykle bogatą wiedzą na temat muzyki, pieśni i strojów ludowych z różnych subregionów naszego kraju. Wśród wielu konkurencji najzabawniejszy dla gości był konkurs „przeciąganie liny ” przez Gospodynie Domowe .
LUDOWE ANDRZEJKI „WIELKOPOLAN”

Wszystkie stoliki rywalizowały ze sobą o główna nagrodę do białego rana.
Zwycięzcy otrzymali duży kosz słodyczy.

Pierwsze miejsce na najlepsze przebranie otrzymali Krakowiacy.  Wybór nie był prosty, gdyż wiele osób ubranych było w nieprzeciętne, oryginalne i pomysłowe stroje. Nie zabrakło również wspólnych śpiewów biesiadnych oraz przyśpiewek zespołowych.
Wszyscy goście w wesołej i przyjaznej atmosferze bawili się do białego rana.
                                                                                                                                              MO

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: