12 / 05 / 11

LANY PONIEDZIAŁEK NA MAJORCE

GALERIA

LANY PONIEDZIAŁEK NA MAJORCEPodróż rozpoczęła się symbolicznym „Lanym Poniedziałkiem” zorganizowanym przez członków zespołu podczas przejazdu autokarem do Berlina. Następnie „Wielkopolan” czekał krótki przelot na Majorkę. Reszta drugiego dnia Świąt Wielkanocnych również w świątecznym nastroju Wielkopolanie kultywowali tradycję lanego poniedziałku przekazując ją już innym zaproszonym na festiwal grupom.

Następnego dnia kierownictwo i wybrani reprezentanci „Wielkopolan” uczestniczyli w spotkaniu z władzami miasta Palma oraz delegacjami innych uczestniczących w festiwalu 35 grup jak i samymi organizatorami. Wieczorem teLANY PONIEDZIAŁEK NA MAJORCEgo samego dnia wszystkie przybyłe zespoły uczestniczyły w uroczystej paradzie ulicami Palmy i oficjalnym otwarciu festiwalu. „Wielkopolanie” ubrani w stroje z regionu wielkopolskiego wywarli wrażenie na organizatorach i otrzymali zaproszenie na specjalny koncert galowy mający odbyć się wieczorem następnego dnia.

Środa 27 kwietnia rozpoczęła się pełną mobilizacją zespołu, gdyż w samo południe „Wielkopolanie” zaprezentowali się w Krakowiaku Narodowym z Lajkonikem na konkursowym koncercie w TRUI TEATRE, a wieczorem zespół zaprezentował żywiołowe tańce i przyśpiewki Beskidu Śląskiego na specjalne zaproszenie organizatorów.

W kolejne dni festiwalu na scenach zlokalizowanych na urokliwych placach rozsianych w starej części Palmy „Wielkopolanie” wystąpili osiem razy prezentując tańce narodowe jak również z wielu regionów Polski. Ponadto w piątkowe popołudnie „Wielkopolanie” uczestniczyli w warsztatach tanecznych, gdzie jako pierwsi uczyli zebranych gości tańców polskich i zabaw ludowych swojego regionu. W pogodnym nastroju warsztaty kontynuowali reprezentanci Anglii i Turcji. Tuż po warsztatach zespół LANY PONIEDZIAŁEK NA MAJORCEudał się na koncert w pięknej miejscowości Selva położonej w górach. Po koncercie „Wielkopolanie” wraz z zespołem z Austrii uczestniczyli w nocnej fieście wraz z przybyłą miejscową ludnością.

W sobotę 30 kwietnia zespół ponownie zaprezentował tańce krakowskie na scenach Palmy. Po południu „Wielkopolanie” udali się do amfiteatru w parku „SA RIERA”, gdzie wraz z innymi zespołami uczestniczyli w finałowym koncercie zamykającym festiwal. Uroczystość była chwilą niezwykle radosną dla członków zespołu, kapeli jak i kierownictwa, gdyż międzynarodowe jury festiwalu przyznało „Wielkopolanom”, dwie nagrody: za muzykę, w której oceniano zarówno wokal jak i akompaniament oraz za taniec.

LANY PONIEDZIAŁEK NA MAJORCEWczesnym niedzielnym rankiem grupa artystów wielkopolskich miała czas na zwiedzanie zabytków Palmy. Pod przewodnictwem hiszpańskiego opiekuna zwiedzili oni Castell de Bellver oraz Przepiękną Katedrę w Palma de Mallorca. Po powrocie do hotelu z wielkim żalem zapakowali się do autokaru i udali na lotnisko by opuścić gorącą Majorkę. Wczesnym rankiem 2 maja zespół przybył do rodzimego Poznania kończąc tym samym owocną w sukcesy i satysfakcjonującą podróż. Już 04 maja Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” rozpoczyna trasę koncertową po wielkopolskich szkołach i przedszkolach. Tym razem zaprezentują dzieciom i młodzieży tańce z okresu Renesansu, Baroku i XIX wieku.

PW i MO

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: