08 / 03 / 16

KONCERTY EDUKACYJNE WIELKOPOLAN

W miesiącu marcu „Wielkopolanie” zakończyli trzymiesięczną trasę koncertowa po wielkopolskich placówkach oświatowych i kulturalnych.
120 koncertów edukacyjnych zatańczyli „Wielkopolanie w pierwszym kwartale 2016r roku. Odwiedzając województwo lubuskie i wielkopolskie przejechali ok. 15000 kilometrów, tańcząc i śpiewając dla ponad 7 000 dzieci i młodzieży w instytucjach kultury i oświaty. W miesiącu styczniu Tancerze Zespołu „Wielkopolanie” prezentowali polskie tańce narodowe. Na scenach prezentowali poloneza, mazura, kujawiaka, oberka oraz krakowiaka. W tradycyjnych strojach z połowy XIX-XX wieku przedstawiali licznie zgromadzonej publiczności charakterystyczne kroki, figury oraz specjalnie przygotowane choreografie pięciu najbardziej znanych w Polsce tańców.
W programie koncertowym drugiej trasy, na przełomie lutego i marca, znalazły się tańce rodzime i naniesione z okolic Rozbarska, Bytomia i Beskidu Śląskiego. Słuchacze podczas audycji mieli okazję zobaczyć różnorodność polskiego folkloru w stroju, tańcu, muzyce i instrumentach charakterystycznych dla poszczególnych regionów. Największe zainteresowanie słuchaczy wzbudzały charakterystyczne tańce przeznaczone dla mężczyzn. Zgromadzeni mieli okazję zapoznać się ze sprawnością fizyczną Tancerzy wykonujących przeskoki przez kapelusz czy nogę
Wszystkie koncerty spotkały się z dużym uznaniem zgromadzonych widzów. Wszyscy mogli podziwiać kunszt artystyczny wielkopolskich tancerzy, którzy poprzez taniec wdrażają nowe formy wychowawcze oraz kształtują wyobraźnię muzyczną i taneczną.
Edukacyjne koncerty szkolne to pomysł na umożliwienie kontaktu z kulturą i sztuką młodej i najmłodszej publiczności. „Wielkopolanie” od wielu lat wyjeżdżają w trasy koncertowe, aby wychowywać dzieci i młodzież pośród wartości kultury polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem tańca i muzyki ludowej. Koncert te są uzupełnienie szkolnych programów związanych z szeroko rozumianą kulturą.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: