10 / 02 / 06

KONCERTY EDUKACYJNE DLA DZIECI

Od 2-10 lutego zespół dał 33 koncerty edukacyjne w województwie wielkopolskim. W programie koncertów pt. „Polskie tańce narodowe” tancerze prezentowali oraz omawiali kostiumy, a także tańczyli pięć tańców narodowych: poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka. Dodatkowo prezentowali dudy wielkopolskie, na których to dudziarz wykonywał najbardziej charakterystyczne melodie z naszego regionu 
Wszyscy uczestnicy spotkań mogli  dowiedzieć się o historii tańców narodowych, co to jest muzyka ludowa i jakie są jej cechy, a także jakich instrumentów używa się do grania muzyki ludowej w Polsce. Poznań, Tulce, Kościan, Poniec, Drobnin, Leszno, Bojanowo, Przeźmierowo, Ceradź Kościelny, Tarnowo Podgórne, Pawłowice, Piaski, Luboń, Lusowo i Buk to miasta w których tancerze zespołu prezentowali zgromadzonym to co najpiękniejsze w kulturze ludowej naszego kraju.
Zespół podczas wszystkich audycji spotkał się z dużym uznaniem i cieszy nas fakt, że podobamy się także tym najmłodszym.
Już w kwietniu zespół zaprezentuje się w szkołach i przedszkolach podczas 50 koncertów, tym razem wykona tańce z trzech regionów wielkopolski.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: