01 / 03 / 04

Koncerty edukacyjne dla dzieci

Lusowo, Kiekrz, Buk, Przeźmierowo, Tarnowo Podgórne i Ceradź to trasa podczas której zespół dał 12 koncertów w przedszkolach i szkołach ukazując nasze tańce narodowe oraz instrumenty i folklor swojego regionu. Różnobarwne kostiumy tancerzy omawiane przez specjalistę, różnorodne tańce zachwycały uczestników koncertów. Najwięcej podobały się wszystkim żywiołowe tańce takie jak oberek i mazur, wówczas padało najwięcej pytań ale tancerze zespołu profesjonalnie odpowiadali na każde z nich. Największym zaskoczeniem był pokaz instrumentów wielkopolskich. Kozioł weselny jego wykonanie i brzmienie zachwycał wszystkich od najmłodszych do najstarszych.
Nasz koźlarz za każdym razem musiał tłumaczyć widzom jak wykonuje się ten instrument i dlaczego pod ogonkiem koziołka jest lusterko?
Dudy wielkopolskie i strój z regionu Krobii zachwycił przede wszystkim przedszkolaków. Z wielkim zdziwieniem patrzyli na śnieżnobiały, wykrochmalony czepiec i kryzę tak charakterystyczną dla naszego regionu.

Zespół podczas tych dwunastu koncertów spotkał się z dużym uznaniem i cieszy nas fakt, że podobamy się także tym najmłodszym.W przyszłym roku zespół zaprezentuje się podczas koncertów edukacyjnych z tańcami wielkopolskimi z regionu Dąbrówki Wielkopolskiej, Domachowa, Szamotuł a także zaprezentuje tańce i przyśpiewki Bambrów Poznańskich.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: