25 / 01 / 05

KONCERTY EDUKACYJNE DLA DZIECI

Od 14 do 20 lutego Zespół Folklorystyczny “Cepelia-Poznań” zaprezentował dla dzieci i młodzieży szkolnej renesansowe, barokowe i XIX-to wieczne tańce historyczne.
Piaski koło Gosynia, Ceradź,Tarnowo Podgórne, Przeźmierowo, Lusowo i Buk to trasa podczas której zespół dał 14 koncertów w przedszkolach i szkołach ukazując najbardziej typowe tańce z danych epok. Różnobarwne, stylowe kostiumy tancerzy omawiane przez specjalistę, różnorodne tańce zachwycały uczestników koncertów. Manuet, pawana czy galiarda żywiołowy taniec renesansowy niezwykle podobały się zgromadzonym dzieciom. Trudne figury wykonywane przez tancerzy dziwiły zgromadzona młodzież i nikt z nich nie mógł uwierzyć, że tak kiedyś tańczono. Dużym zaskoczeniem również był pokaz instrumentów przygotowany przez Pana Jacka Hałasa. Zespół podczas tych czternastu koncertów spotkał się z dużym uznaniem i cieszy nas fakt, że podobamy się także tym najmłodszym.
W przyszłym roku zespół zaprezentuje się podczas koncertów edukacyjnych z tańcami wielkopolskimi z regionu Dąbrówki Wielkopolskiej, Domachowa, Szamotuł a także zaprezentuje tańce i przyśpiewki Bambrów Poznańskich.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: