05 / 11 / 22

Kolejne sukcesy "Wielkopolan" na turnieju we Wronkach!

Tancerze Wielkopolan pozujący do wspólnego zdjęcia

W dniach 22 oraz 23 października br. po raz kolejny odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich “o Wielkopolski Bat” we Wronkach. Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”, tak jak wiele innych zespołów z całej Polski zostali ugoszczeni na cieszącym się bardzo dużą popularnością wydarzeniu, celem uczestnictwa w zmaganiach par turniejowych.

Turnieje tańców polskich to ciesząca się coraz większym uznaniem forma popularyzacji polskich tańców narodowych. Pary, biorące udział w turnieju rywalizują na parkiecie, w formie zbliżonej do turniejów tańca towarzyskiego. Występują w strojach wizytowych, prezentują towarzyską formę tańca i oceniani są przez komisję sędziowską. Przedmiotem rywalizacji są jednak polskie tańce narodowe – krakowiak, oberek, kujawiak czy mazur, a w młodszych kategoriach także polka.

Również w tym roku, na turniej przez wiele tygodni przygotowywali się tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”. Prócz licznej widowni, sukcesy i rywalizacje wszystkich par śledzić mogła publiczność z całej Polski za pośrednictwem transmisji live w Internecie, które ostatnimi czasy są nieodłącznym elementem organizacyjnym takich wydarzeń.

Kujawiaki, krakowiaki, oberki czy mazury w wykonaniu wielkopolskich par oczarowały jury, które uklasyfikowały pary „Wielkopolan” na następujących miejscach:

I miejsce – Spirka Bartłomiej i Kulka Zofia w kat. IVA

IV miejsce – Kamiński Wojciech i Kulka Maria w kat. IVB

V miejsce – Krobski Maksymilian i Czaińska Oliwia w kat. IVB

V miejsce – Obolewicz Szymon i Pospiech Agata w kat. VIA

VI miejsce – Haraś Stanisław i Haraś Diana w kat. VIIA

 

Ponadto, charakterystycznym dla wronieckiego turnieju wydarzeniem jest towarzyszący mu Turniej Tańców Regionalnych, którego celem jest pielęgnowanie i upowszechnianie tańców z regionu Wielkopolski. W zmaganiach regionalnych prócz par z Wielkopolski, brały również liczne pary z całej Polski, co było bardzo miłym zaskoczeniem dla organizatorów.

W Turnieju Tańców Regionalnych, pary „Wielkopolan” zajęły następujące miejsca:

I miejsce za wykonanie „rajlendra” – Spirka Bartłomiej i Kulka Zofia w kat. IV

I miejsce za wykonanie „wiwata” – Obolewicz Szymon i Pospiech Agata w kat. VI

IV miejsce za wykonanie „rajlendra” – Wawrzynek Tymon i Kulka Maria w kat. IV

 

Gospodarzem i organizatorem Konkursu, odbywającego się w niesamowitej rodzinnej atmosferze, było Wronieckie Stowarzyszenie Kultury i Zespół Tańca Polskiego „Wronki”.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: