29 / 06 / 16

KIDS FUN FOLK FESIVAL 2016

Dziecięcy folklor królował w dniach 21-26 czerwca 2016r. w Poznaniu, Powiecie Poznańskim i Województwie Wielkopolskim. Wszystko za sprawą VII Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru KIDS FUN FOLK POZNAŃ 2016.

Już po raz siódmy Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor” zorganizował Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru KIDS FUN FOLK POZNAŃ 2016. W tegorocznej edycji święta tańca i muzyki  wzięło udział około 250 małych artystów z różnych stron świata. Do Poznania przyjechały zespoły z Indii, Łotwy  i Rumunii.  Co więcej, po raz pierwszy udało się na jednej scenie, niemalże jednocześnie, zobaczyć wszystkie poznańskie dziecięce zespoły ludowe, tj. Zespół Folklorystyczny „Poligrodzianie”, Zespół Pieśni i Tańca „Łaniki” oraz szczególnie bliski Wielkopolanom Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”, współorganizator festiwalu.

Festiwal  odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego  Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jackowiaka i Starosty Powiatu Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Uczestnicy festiwalu zaprezentowali się na scenie w Parku Wilsona, w Pobiedziskach i wielkopolskich szkołach podstawowych w Kleszczewie, Tulcach, Łubowie, Paczkowie i Pobiedziskach.  Po raz drugi zbudowano również miasteczko festiwalowe nad jeziorem Malta. W sobotnie popołudnie mieszkańcy Poznania mogli podziwiać wystawę strojów ludowych, uczestniczyć w warsztatach rękodzieła ludowego, zakupić ręcznie robione przedmioty, poznać zabawy i tańce z różnych stron świata nie tylko obserwując je, ale także aktywnie w nich uczestnicząc. Na scenie miasteczka odbyło się również wręczenie nagród w III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Dziecko w folklorze świata” a wokół niech zawisła wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac.

We wszystkich wydarzeniach festiwalowych pojawiło się wielu wielbicieli folkloru, a także innych mieszkańców Wielkopolski,  zwłaszcza rodziny z dziećmi, które miały okazję miło i pożytecznie spędzić swój wolny czas.

Tancerze Zespołu Folklorystycznego Wielkopolanie, wzorem lat ubiegłych,  aktywnie włączyli się w organizację festiwalu. Część z nich była pilotami i tłumaczami zagranicznych grup, inni przez cały tydzień tworzyli ekipę techniczną, pozostali, jako wolontariusze, pomagali w obsłudze wszystkich wydarzeń festiwalowych. Organizatorzy wydarzenia niezwykle doceniają ich zaangażowanie i ogrom pracy i co roku są niezwykle wdzięczni za pomoc Wielkopolan.

VII edycja  KIDS FUN FOLK FESTIVAL już za nami. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję już za rok!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: