29 / 06 / 15

KIDS FUN FOLK FESIVAL 2015

KIDS FUN FOLK FESIVAL 2015Już po raz szósty Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor” zorganizował Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru KIDS FUN FOLK POZNAŃ 2015.KIDS FUN FOLK FESIVAL 2015

W tegorocznej edycji święta tańca i muzyki wzięło udział około 300 małych artystów z różnych stron świata. Do Poznania przyjechały zespoły z Turcji, Ukrainy, Serbii i Czech. Co więcej, po raz pierwszy udało się na jednej scenie, niemalże jednocześnie, zobaczyć wszystkie poznańskie dziecięce zespoły ludowe, tj. Zespół Folklorystyczny „Poligrodzianie”, Zespół Pieśni i Tańca „Łaniki”, Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego „Mała Wielkopolska” oraz szczególnie bliski Wielkopolanom Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”, współorganizator festiwalu.

KIDS FUN FOLK FESIVAL 2015Festiwal odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego  Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jackowiaka i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Walkowiak. Uczestnicy festiwalu zaprezentowali się na scenie Jarmarku Świętojańskiego na Starym Rynku, w Pobiedziskach i wielkopolskich szkołach podstawowych w Jerzykowie, Swarzędzu, Pobiedziskach, Tulcach i Poznaniu. KIDS FUN FOLK FESIVAL 2015

Po raz pierwszy udało się także zbudować miasteczko festiwalowe nad jeziorem Malta. W sobotnie popołudnie mieszkańcy Poznania mogli podziwiać wystawę strojów ludowych, uczestniczyć w warsztatach rękodzieła ludowego, podziwiać mini zoo, zakupić ręcznie robione przedmioty, poznać zabawy i tańce z różnych stron świata nie tylko obserwując je, ale także aktywnie w nich uczestnicząc. Na scenie miasteczka odbyło się również wręczenie nagród w II Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Dziecko w folklorze świata” a wokół niech zawisła wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac.

KIDS FUN FOLK FESIVAL 2015We wszystkich wydarzeniach festiwalowych pojawiło się wielu wielbicieli folkloru, a także innych mieszkańców Wielkopolski, zwłaszcza rodziny z dziećmi, które miały okazję miło i pożytecznie spędzić swój wolny czas.

Tancerze Zespołu Folklorystycznego Wielkopolanie, wzorem lat ubiegłych, aktywnie włączyli się w organizację festiwalu. Część z nich była pilotami i tłumaczami zagranKIDS FUN FOLK FESIVAL 2015icznych grup, inni przez cały tydzień tworzyli ekipę techniczną, pozostali, jako wolontariusze, pomagali w obsłudze wszystkich wydarzeń festiwalowych. Organizatorzy wydarzenia niezwykle doceniają ich zaangażowanie i ogrom pracy i co roku są niezwykle wdzięczni za pomoc Wielkopolan.

VI edycja KIDS FUN FOLK FESTIVAL już za nami. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję już za rok!

                                                                                                                                            HJ

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: