28 / 05 / 18

KAPELA SERC 2018

26 maja 2018 roku Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” już po raz czwarty w swej historii zaangażował się w ogólnopolską akcja Kapele Serc, która została zainicjowana przez Polską Sekcję CIOFF w 2009 r.

Od tego czasu coraz to większa rzesza zespołów  folklorystycznych  z całej Polski, organizuje koncerty charytatywne na rzecz ludzi potrzebujących różnorodnej pomocy. Poznańska „Kapela Serc”, zorganizowana była przez Stowarzyszenie „Otwórz się na folklor”,  Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury oraz Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań” Młodzieżowego Domu Kultury nr 3. 

W niedzielny wieczór w Auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza prawie 200 artystów obu zespołu, a także Chóru Dziewczęcego „Skowronki” zaprezentowało się w koncercie „Dla Ciebie Mamo”. Koncercie, z którego całkowity dochód został przekazany na rzecz samotnych matek i rodzin wielodzietnych.

W specjalnie przygotowanym programie poznańscy artyści zaprezentowali tańce i śpiewy ukazujące życie matki, jej troskę o własne dziecko oraz pracę i starania o przetrwanie polskiej tradycji tanecznej.

Licznie zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć etiudy taneczne w wykonaniu tancerzy grupy zasadniczej i tancerzy dojrzałych „Wielkopolan” i „Cepelii-Poznań”: „Z życia matki”, „Moja mama i zabawa”, „Matki z różnych stron świata”, „Mamo tańczyć można wszędzie” oraz posłuchać pieśni o matce w wykonaniu Michała Marca, Jana Galasińskiego i Chóru „Skowronki”.

Podczas koncert nie zabrakło również aukcji rzeczy ofiarowanych przez darczyńców na tą okazję. Licytacja prowadzona przez Bogdana Kowalskiego spotkała się z dużym zainteresowaniem widowni.

Wśród   ofiarowanych rzeczy znalazły się obraz „Biskupianka” autorstwa Daniela Powroziewicza wybitnego tancerza „Wielkopolan, biżuteria ofiarowana przez firmę Sentiell, zestaw WOŚP 2018 ofiarowany przez Jurka Owsiaka, voucher dla 2 osób na pobyt w pensjonacie „Moje Tatry” w Białym Dunajcu, koszulka klubowa Bartosza Bereszyńskiego i wiele, wiele innych cennych przedmiotów dających pomoc tym najbardziej potrzebującym

Całkowity dochód z koncertu wyniósł ponad 9000 zł

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

„Hej Kapela Serca wszystkich nas zachęca, do pomocy wszelkiej i przyjaźni wielkiej” – tymi słowami piosenki  solistki Maria Kulka i Maria Lewandowski wraz z wszystkimi artystami tegorocznego koncertu zakończyli „Kapele Serc 2018”.

Do zobaczenie za rok brzmiały głosy wychodzącej publiczność !!!

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: