29 / 11 / 02

INAUGURACJA OBCHODW 40-LECIA

INAUGURACJA OBCHODW 40-LECIAW ludowej scenerii Gospody „Młyńskie Koło” Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań” zainaugurował obchody swojego Jubileuszu.

Wraz z przedstawicielami najwyższych Władz Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wspominano, śpiewano oraz tańczono przez wiele godzin.

Całą uroczystość poprzedziła konferencja prasowa, na której przybyli dziennikarze mogli dowiedzieć się o historii, o obchodach Jubileuszu oraz o dalszych planach naszego Zespołu. Po konferencji przy dźwiękach kapeli Zespół zatańczył wybrane fragmenty z swojego programu artystycznego min. poloneza z mazurem, tańce Bambrów Poznańskich oraz tańce Krakowiaków Wschodnich, a wszystko zakończono Wiwatem, którego członkowie Zespołu odtańczyli z zaproszonymi gośćmi.
Wspomnień nie było końca. Pierwsi tancerze Zespołu zaskoczyli wszystkich opowiadając historie z początku działalności naszego Zespołu, o ich koncertach, wyjazdach i wielkich miłościach. Na uwagę zasługuje fakt, że w 1970 roku w Ratuszu odbyła się w oparciu o stare zwyczaje wielkopolskie ceremonia zawarcia związku małżeńskiego pięciu par skojarzonych spośród członków Zespołu. Wspomniano również wielkie zasługi i niezmiernie oddana pracę nieżyjącego już Kierownika Artystycznego i Choreografa naszego Zespołu Henryka Manieckiego.

Zaproszeni goście z radością słuchali jaką to „Cepelia-Poznań” jest wielką rodziną i życzyli „STO LAT”.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: