26 / 06 / 14

„I ŚLUBUJĘ CI…”

„I ŚLUBUJĘ CI…”7 czerwca br. Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” był świadkiem uroczystości zaślubin Barbary Ławickiej i Dariusza Kowalskiego.

Basia rozpoczęła swoją przygodę z folklorem już ponad 20 lat temu, jako tancerka Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Cepelii-Poznań”. W 2004 roku dołączyła do ZF „Cepelia-Poznań”, który niebawem został przemianowany na ZF „Wielkopolanie”. W trakcie swojej długoletniej kariery Basia prezentowała polską kulturę podczas setek koncertów tak w kraju, jak i zagranicą. W trakcie studiów na Politechnice Poznańskiej z powodzeniem łączyła naukę z tańcem w Zespole oraz pracą w klubie Alibi, gdzie poznała swojego przyszłego męża – Darka. Początkowo łączyła ich wspólna praca za barem, jednak szybko okazało się, że są dla siebie kimś więcej, niż tylko kolegami z pracy. Mimo to, Wigilia Bożego Narodzenia 2012 roku była dla Darka jednym z najbardziej stresujących dni w życiu – wtedy to poprosił niczego nie spodziewającą się Basię o rękę. Oczywiście odpowiedź mogła być tylko jedna!„I ŚLUBUJĘ CI…”

I tak po wielomiesięcznych przygotowaniach, 7 czerwca 2014 Młodzi stanęli przed ołtarzem w Kościele p.w. Nawiedzenia NMP na poznańskich Ratajach, aby przed Bogiem i ludźmi ślubować sobie miłość, wierność i wzajemny szacunek. Parę Młodą do Kościoła wprowadził szpaler tancerzy ubranych w bajecznie kolorowe kostiumy łowickie. Oprócz asysty Zespołu, uroczystość uświetniła również przepięknym śpiewem ciocia Panny Młodej. Po wyjściu z Kościoła Para Młoda została obrzucona konfetti oraz monetami – na szczęście, oby im się darzyło i mnożyło!. A potem wspólne zdjęcia i składanie życzeń, podczas których Zespół zaprezentował przyśpiewki z całego kraju, na zakończenie oczywiście tradycyjne góralskie „Sto lat”. Na uroczystość weselną Nowożeńcy pojechali luksusowym samochodem, a i ja tam byłym miód i wino piłem…

Nowożeńcom życzymy wiele miłości i radości, którą cały czas otaczają swoich bliskich.

                                                                                                                                     BM

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: