24 / 03 / 07

HENRYK MANIECKI 1953 – 2002

24 marca Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” chcąc uczcić piątą rocznice śmierci byłego Kierownika zespołu Henryka Manieckiego zorganizował Dzień Pamięci. Wszyscy tancerze, przyjaciele i znajomi spotkali się o godzinie 16 na Cmentarzu górczyńskim przy mogile i po złożeniu wieńca i zapaleniu zniczy zmówiono dziesiątkę różańca za duszę ś.p. Henryka Manieckiego. Następnie w Kościele p.w. Matki Boskiej Bolesnej odprawiona została uroczysta msza św. zorganizowana przez tancerzy zespołu. Po mszy wszyscy uczestniczyli w spotkaniu, na który można było obejrzeć wystawę zdjęć i filmy z działalności ś.p. Henryka Manieckiego. 

PK

Znamy datę swoich urodzin, daty śmierci nie znamy.  Kiedykolwiek by jednak ona nie nastąpiła zawsze będzie za wczesna, niespodziewana, niepotrzebna, zaskakująca. I taka  też była dla nas wszystkich wiadomość o  śmierci  Henryka. Od 20 lat kierował Zespołem Folklorystycznym „Cepelia-Poznań”, dzieląc z nami wspaniałe sukcesy artystyczne i trudy wielogodzinnych ćwiczeń. Piętnaście lat temu był również inicjatorem powstania Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Cepelia-Poznań”.
To dzięki Jego ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i pasji oba Zespoły święciły triumfy w kraju i za granicą, będąc godnymi ambasadorami kultury polskiej. To Jemu zawdzięczamy umiłowanie ojczystego folkloru. Wiedzę o pradawnych tradycjach ludowych i dbałość o perfekcję. Część swojej wiedzy i serca poświęcił  Polonii, zakładając zespoły ludowe w Brazylii, Rosji i na Ukrainie.
Był naszym kolegą, przyjacielem i nauczycielem.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Tak pożegnaliśmy Henia 5 lat temu, zmarł 19 marca 2002 roku w Poznaniu.

Grono przyjaciół oraz tancerze  
Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”
Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Cepelia-Poznań”

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: