25 / 01 / 23

Hej kolęda, kolęda!

tancerki w strojach szlacheckich

Czas Świąt Bożego Narodzenia to okres pełen spokoju, radości, miłości i spotkań rodzinnych. Jest to również okres, kiedy Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” na moment odchodzi od klasycznego repertuaru i prezentuje wyjątkowy dla tej części roku program artystyczny, celebrując Święta najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami.

W miesiącach grudniu i styczniu, „Wielkopolanie” wystąpili na 12 koncertach kolęd i pastorałek w kościołach, instytucjach i wydarzeniach na terenie całej Wielkopolski, w trakcie których wraz z publicznością i organizatorami wspólnie tworzyli atmosferę spokoju i radości, którą następnie każdy zanosił do swoich rodzinnych stron.

W repertuarze nie zabrakło najbardziej znanych kolęd takich jak: „Przybieżeli do Betlejem…” czy „Gdy się Chrystus rodzi…”, jednak ku uciesze słuchaczy, Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” wykonał również mniej znane pastorałki, pochodzące z wielu regionów kraju, w tym z okolic Wielkopolski. Oprócz standardowego składu kapeli w postaci skrzypiec, kontrabasu czy akordeonu, uczestnicy koncertów mogli również usłyszeć dźwięki wielkopolskich dud, kozła czy skrzypiec podwiązanych.

FL

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: