29 / 12 / 08

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA !!!!!

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA !!!!!W tym roku Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” czterokrotnie zaprezentował swoje kolędy i pastorałki dla mieszkańców Poznania. Śpiewał w poznańskiej bimbie, śpiewał na wigiliach firmowych ale również zaśpiewał na swoim spotkaniu wigilijnym.
Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 77 kierownictwo i tancerze spotkali się ze swoimi Przyjaciółmi aby móc tradycyjnie przełamać się białym opłatkiem.
Przy suto zastawionym stole, przy dźwiękach kapeli „Wielkopolanie” zaśpiewali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. „Bóg się rodzi”, „Lulajże Jezuniu” czy regionalne pastorałki „Dudka”, Mości Gospodarzu” i innych wiele śpiewały całe pokolenia tancerzy – bo jak twierdzą wszyscy Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” to jedna wielka rodzina. Czas wieczoru wigilijnego to również czas podsumowania mijającego roku.
Rok 2008 był niezwykle pracowitym rokiem dla „Wielkopolan”. Artyści dali 242 koncerty zarówno w kraju jak i za granicą. Tańczyli na wielkich scenach teatralnych ale i tańczyli w malutkich przedszkolach, tańczyli dla starszych ale i też dla tych najmłodszych. Podczas swoich koncertów przejechali ok. 65000 kilometrów prezentując swój kunszt artystyczny dla ok. 100 000 osób. „Wielkopolanie” czterokrotnie wyjechali w podróże artystyczne. Koncertowali w Indiach, Jordanii, Turcji i Kuwejcie, gdzie jak podali organizatorzy byli pierwszym polskim zespołem folklorystycznym prezentującym się dla ludności tego kraju.  
W 2008 roku Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” został LAUREATEM Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych organizowanego w Dusznikach, a pary „Wielkopolan” zdobywały czołowe miejsca na Ogólnopolskich Turniejach Tańców Polskich.HEJ KOLĘDA, KOLĘDA !!!!!
W tym też roku na ślubnym kobiercu stanęli tancerze zespołu Katarzyna Seredyńska i Grzegorz Lesiuk. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli kierownictwo zespołu prowadziło zajęcia z nauczycielami z naszego regionu. „Wielkopolanie” uczestniczyli również podczas wielu koncertów charytatywnych. Tańczyli m.in. w Kostrzynie i Kiekrzu, gdzie otrzymali Złota Odznakę Szpitala Rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych, a obecnie zespół wspiera rodziców malutkiej ADULKI chorej na SMA. Na swoim spotkaniu wigilijnym dla małej ADULKI tancerze zbierali upominki by dać radość tym, którzy tej radości najbardziej potrzebują.
W nadchodzącym roku „Wielkopolanie” prowadzić będą działania wspierające małą Adulkę, a wszystkich chętnych zapraszają do współpracy.   
                                    www.adawnuk.pl
 
Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” składa serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom i sponsorom wspierającym ich działalność.
                                                                                                            PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: