07 / 02 / 12

EDUKACYJNY WEEKEND

EDUKACYJNY WEEKENDPodczas tegorocznych Targów Edukacyjnych w Poznaniu, które odbywały się od 3-5 lutego Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” dwukrotnie zaprezentował się podczas koncertów promując Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. EDUKACYJNY WEEKENDTargi Edukacyjne to wspólne przedsięwzięcie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pod jednym dachem zaprezentowały się publiczne i niepubliczne szkoły wszystkich szczebli, a także swoją ofertę przedstawiły uczelnie z Czech, Danii, Finlandii, Holandii, Niemiec, Węgier i Wielkiej Brytanii. Targom towarzyszyła również wystawa książek, na której swoje publikacje przedstawiła Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.  
Podczas dwóch dni targowych „Wielkopolanie” zaprezentowali licznie zgromadzonej młodzieży na stoisku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza program artystyczny w repertuarze, którego znalazły się tańce i przyśpiewki z okolic Rzeszowa oraz Krakowiaków WschodEDUKACYJNY WEEKENDnich.
03 lutego po konEDUKACYJNY WEEKENDcercie na Targach Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” zorganizował dla swoich znajomych oraz byłych tancerzy XXVIII Bal Karnawałowy. Dla prawie 200 gości „Wielkopolanie” tradycyjnie rozpoczęli bal szlacheckim polonezem z mazurem. Po wykonaniu tych najstarszych narodowych tańców, tancerze zaprosili zgromadzonych gości i wspólnie zatańczyli nie tylko poloneza, ale także polkę i oberka. Po powitaniu gości, „Wielkopolanie” zaprezentowali specjalnie przygotowany na tę okazje program. Nawiązywał on do życia zespołu ale „od kulis”: próby, koncerty i wyjazdy zagraniczne .  EDUKACYJNY WEEKEND
Dla wszystkich gości tancerze przygotowali również pokaz zdjęć z zeszłorocznych  tournee artystycznych po Majorce, Estonii, Słowacji, Litwie, a także wielką loterię fantową .
    Po raz drugi w historii zespół, w tajnym głosowaniu, wybierał najlepszego tancerza lub tancerkę roku 2011.

Tytuł „Wielkopolanina 2011” otrzymała Agata Pospiech za jej całoroczna wybitną prace na rzecz zespołu .

                                                                                                                                                 PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: