13 / 05 / 16

DZIEŃ SPORTU UAM

Wielka Majówka w kolejnym rok dekady jubileuszowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu świętowana jest na wiele sposobów przez cały maj. Program jest równie interesujący jak w latach poprzednich.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się w Ogrodzie Botanicznym, gdzie przez trzy dni od 1-3 maja, można było wziąć udział w wystawach, prelekcjach, grach towarzyskich oraz kiermaszach. 5 maja w Collegium Minus odbyło się coroczne, uroczyste wręczenie Poznańskiej Nagrody Literackiej. Od 6 do 14 maja w Bibliotece Uniwersyteckiej obchodzono XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Dni 11 i 12 maja należą do studentów. W środę Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” zainaugurował dzień dbałości o kulturę fizyczną z okazji Dnia Sportu. Po uroczystym otwarciu uroczystości przez prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki „Wielkopolanie” zaprezentowali swój kunszt artystyczny. Dla licznie zgromadzonych przedstawicieli Władz UAM-u oraz studentów tejże Uczelni w tym roku Tancerze zaprezentowali tańce i przyśpiewki Krakowiaków Wschodnich. Popołudniu tego dnia odbyła się X edycja Wielkiego Grillowania, gdzie przy akompaniamencie muzyki na żywo brać studencka cieszyła się majową pogodą na Kampusie Morasko.

W programie majówkowej dekady jubileuszowej znajdują się także liczne konferencje, wystawy, sympozja a także Festiwal Kultury Studentów “Kulminacje”. Wszystkie obchody jubileuszowe zamykać będzie II Gra Miejska pod tytułem “UAM: Atomowa” organizowana 21 maja na terenie Poznania.

                                                                                                                                            PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: