09 / 05 / 12

DZIEŃ SPORTU UAM 2012

DZIEŃ SPORTU UAM 2012Jak co roku i w tym Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” uczestniczył w Dniu Sportu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Święto sportu odbywa się w ramach Wielkiej Majówki UAM 2012. Dziesiątki imprez, spotkań, konkursów odbywa się na terenie Uczelni niemalże w całym Poznaniu. Wśród artystów promujących się podczas tego święta największej poznańskiej uczelni znalazł się Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”. Zespół już od 2001 roku współpracuje z UAM i w ramach tej współpracy zaprezentował się przed Władzami Uczelni i licznie zgromadzonymi studentami.  DZIEŃ SPORTU UAM 2012

Punktualnie o godzinie 9.30 Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” rozpoczął swoim koncertem uroczystość otwarcia Dnia Sportu UAM 2012.

Wszystkich zgromadzonych powitał JM Rektor UAM  prof. dr hab. Bronisław Marciniak. Przez cały dzień na wszystkich obiektach sportowych Uniwersytetu rozgrywane były zawody w różnych dyscyplinach: siatkówce, koszykówce, pływaniu, kolarstwie górskim, ergometrze wioślarskim, aerobiku i wielu innych.

W ramach Wielkiej Majówki „Wielkopolanie” zatańczą również w sobotę na Pikniku Rodzinnym UAM.

                                                                                                                                                  PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: