14 / 05 / 09

DZIEŃ SPORTU UAM

DZIEŃ SPORTU UAM

13 maja 2009 roku o godzinie 9.30 odbyło się uroczyste otwarcie Dnia Sportu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na Wydziale Fizyki na Morasku.
Otwarcia uroczystości dokonał JM Rektor UAM prof. dr hab. Bronisław Marciniak.Przez cały dzień na wszystkich obiektach sportowych Uniwersytetu rozgrywane były zawody w różnych dyscyplinach: siatkówce, koszykówce, pływaniu, kolarstwie górskim, ergometrze wioślarskim, aerobiku i wielu innych.
Dzień sportu odbywał się w ramach obchodów Jubileuszu Uniwersytetu. 90 lat temu został on powołany przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk “Wszechnicy Piastowskiej”, która od 1920 roku nosi nazwę Uniwersytetu Poznańskiego a od 1955 Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W ramach obchodów odbyły się w Poznaniu i Wielkopolsce liczne konferencje, spotkania i wystawy.
„Wielkopolanie” zaprezentowali się już kolejny raz na Dniu Sportu. Tym razem dla Władz Uniwersytetu i zgromadzonych studentów zespół zaprezentował się w repertuarze tańców spiskich w choreografii Leszka Rembowskiego do muzyki Stanisława Horbika.
                                                                                                                               PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: