15 / 06 / 16

DZIEŃ PRZYJACIELA 2016

Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są przy tobie, gdy dobrze ci się wiedzie. Dopingują cię, cieszą się z twoich zwycięstw. Fałszywi przyjaciele to ci, którzy pojawiają się tylko w trudnych chwilach, ze smutną miną, niby solidarni, podczas gdy tak naprawdę twoje cierpienie jest pociechą w ich nędznym życiu.

Paulo Coelho

 

 

09 czerwca 2016 Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej zaprosiło mieszkańców miasta Poznania do Parku Wilsona na Dzień Przyjaciela 2016.

Impreza pod patronatem Fundacji Rozwoju Miasta Poznania oraz Radia Merkury prowadzona przez Ryszarda Liminowicza, Kalinę Olejniczak oraz Piotra Kulkę przyciągnęła do poznańskiej enklawy zieleni liczną publiczność, która wspólnie z artystami obchodziła ten znany niemalże na całym świecie dzień. Dzień Przyjaciela, jak mówili Organizatorzy to jedno z najbardziej miłych świąt w kalendarzu, w ramach których możemy podziękować swoim bliskim i znajomym za to, że są przy nas, wspierają i że nam pomagają.

Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” już po raz drugi uczestniczył w Dniu Przyjaciela organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Jednakże w tegorocznym koncercie „Wielkopolanie” ukazywali zgromadzonej publiczności nie tylko piękno polskich tańców i zabaw, ale także przykazywali polskie zabawy z początku XX wielu. 

Publiczność zaproszona na deski sceny Muszli Koncertowej przez Tancerzy Zespołu, mogła nie tylko zatańczyć z nimi okrągłego, polkę czy walcerka ale także zabawić się w Szewca, Brzuchatego, czy Praczki zabawy wielkopolskie, które uczył zgromadzonych Piotr Kulka Kierownik Zespołu 

Wielkopolanie zaprezentowali się także ukazując piękno folkloru Ziemi Szamotulskiej, tańce z okolic Przeworska i Rzeszowa, a także przyśpiewki i tańce Krakowiaków Wschodnich.

Podczas koncertu publiczność miała również okazję zaśpiewać pod batutą Stanisława Horbika Kierownika Muzycznego Zespołu „Wielkopolanie” wraz z Członkami Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, wielkopolskie i kresowe utwory wg specjalnie na tą okazję przygotowanego, okolicznościowego śpiewnika.

 

Kierownictwo i Tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” serdecznie dziękuje Przyjaciołom z Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej za wspólny wspaniały koncert.

PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: