30 / 06 / 14

DNI PUSZCZYKOWA 2014

DNI PUSZCZYKOWA 2014W minioną sobotę tancerze i muzycy Zespołu „Wielkopolanie” Wojewódzkiej BiblDNI PUSZCZYKOWA 2014ioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury zaprezentowali polski folklor podczas Dni Puszczykowa 2014. Na scenie w Centrum Animacji i Sportu wielkopolscy artyści, licznie zgromadzonej publiczności, zaprezentowali obok kujawiaka i oberka wykonanego przez solistów Zespołu, tańce górali spiskich, oraz folklor z okolic Rozbarka i Bytomia. Publiczność brawami dziękowała nie tylko za prezentacje taneczno-muzyczne tancerzom, ale także, jak dodawali, za wspaniałe, pełne kolorów stroje w których się zaprezentowali. 

Oprócz występów „Wielkopolan” na profesjonalnej scenie wielokrotnie zaprezentowały się także dzieci, m.in. grupa taneczna FitArt, grupa Celtica z pokazem tańca irlandzkiego, dzieci, które przyjechały do Puszczykowa w ramach projektu Brave Kids, dzieci i młodzież z warsztatów tanecznych odbywających się w BM CAK oraz grupa Carlosa Ramireza.

DNI PUSZCZYKOWA 2014Obok grup folklorystycznych mieszkańcy Puszczykowa mieli okazję obejrzeć występy dzieci ze szkół swojego miasta, zespoły rockowe oraz posłuchac koncertów Trubadurów oraz Brathanków.

Wydarzenia towarzyszące tegorocznemu świętu miasta, to Sportowe Dni Puszczykowa, których eliminacje rozpoczęły się już 7 czerwca. Ponadto dla wszystkich wielbicieli sportu został zorganizowany rajd Nordic Walking. DNI PUSZCZYKOWA 2014

Dla najmłodszych natomiast dzieci przygotowane zostały darmowe dmuchańce i zabawy interaktywne prowadzone przez animatorów na boisku sportowym KP LAS Puszczykowo.

Dni Puszczykowa to prawdziwe, wielkie święto całego miasta, zrzeszające swoich mieszkańców.

 

                                                                                                                                                       PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: