04 / 07 / 11

DNI ŁAZARZA 2011

DNI ŁAZARZA 2011„Majówka z Wielkopolanami” to coroczne spotkanie „Wielkopolan” z mieszkańcami Poznania DNI ŁAZARZA 2011organizowane w ramach Dni Łazarza. 
Jak co roku zespół na tę okazję przygotowuje specjalny program artystyczny aby przez dwie godziny móc cieszyć licznie zgromadzonych widzów.  Przygotowany przez Wielkopolan program był wyjątkowy z powodu niezwykłej okazji, jaką były obchody 100-lecia istnienia poznańskiej Palmiarni.
W tegorocznym programie artystycznym oprócz tańców wielkopolskich znalazły się również tańce spiskie, łowickie, lubelskie, rzeszowskie, Krakowiaków Wschodnich. Na łazarskiej scenie widzowie mogli również podziwiać tańce narodowe: kujawiaka, oberka i krakowiaka narodowego z Lajkonikiem zostały przyjęte przez poznańską publiczność z wielkim entuzjazmem, która przez dwie godziny oklaskiwała ponad 50 artystów.
DNI ŁAZARZA 2011
DNI ŁAZARZA 2011
Obecnie 40-tu artystów „Wielkopolan” przygotowuje się do 12 koncertów, które prezentować będą na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym VORU 2011 w Estonii.
Na tournée artystyczne drogami Litwy, Łotwy i Estonii „Wielkopolanie” wyjeżdżają 11 lipca 2011 r. 
JG

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: