02 / 10 / 12

BIESIADA SĄSIEDZKA Z WIELKOPOLANAMI

BIESIADA SĄSIEDZKA Z WIELKOPOLANAMIW ostatnią niedziele września Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” brał udział w niecodziennej imprezie zorganizowanej w Poznaniu pod nazwą „Biesiada Sąsiedzka”. Impreza ta promowała dzielnice naszego miasta – Jeżyce, Śródkę i Chwaliszewo – objęte Miejskim Programem Rewitalizacji i była zorganizowana przez Fundację SIC i Oddział Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania w ramach Programu Rewitalizacji Społecznej „REWITALIZACJA W BUDOWIE – TWORZYMY ZRĘBY REWITALIZACJI. BIESIADA SĄSIEDZKA Z WIELKOPOLANAMI

Już od wczesnych godzin porannych mieszkańcy Poznania mieli możliwość poznać historię trzech dzielnic podczas przejażdżek bryczkami wraz z przewodnikiem. 

Druga część imprezy – Biesiada Sąsiedzka rozpoczęła się o godzinie 17:00 koncertem „Wielkopolan”. W specjalnie przygotowanym programie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć tańce i przyśpiewki Bambrów Poznańskich oraz mieszkańców dawnych wsi miasta Poznania.

BIESIADA SĄSIEDZKA Z WIELKOPOLANAMIczęścią „Wielkopolanie” chcieli ukazać piękno poznańskiego folkloru w muzyce, stroju i tańcu. W repertuarze obok poznańskiego folkloru znalazły się również tańce i przyśpiewki z okolic Krobi i Domachowa, Łowicza oraz zabawy Krakowiaków Wschodnich. BIESIADA SĄSIEDZKA Z WIELKOPOLANAMIWidzowie mieli również okazję pobawić się wraz z „Wielkopolanami” albowiem po każdym bloku artystycznym poznańscy artyści zapraszali gości do wspólnego tańca.

Późnym wieczorem przy ognisku muzycy Zespołu „Wielkopolanie” grali najbardziej znane pieśni biesiadne, a w ich repertuarze znalazły się również piosenki lwowskie

W pawilonie Nowej Gazowni oprócz zabawy z „Wielkopolanami” na mieszkańców Poznania czekały również inne atrakcje. W sali audiowizualnej odbyła się prezentacja dzielnic, której tematem przewodnim będzie hasło „Podróż w czasie” oraz projekcja filmów opowiadających o Jeżycach, Śródce i Chwaliszewie. W hallu dzieci, uczestniczyły w zajęciach Zaczarowany Kuferek, odbywających się w ramach programu rewitalizacji.

 BIESIADA SĄSIEDZKA Z WIELKOPOLANAMIZespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” już dziś zaprasza na swoje koncerty tym razem do Szreniawy, gdzie 07 października zaprezentują się w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego podczas „Święta Pyry” .

                                                                                                             PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: