25 / 11 / 14

ANDRZEJKI NA BIAŁO I NA CZARNO

ANDRZEJKI NA BIAŁO I NA CZARNOJak co roku tradycyjne Andrzejki spędzali tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” w gronie swoich znajomych i przyjaciół, których tym razem zaprosili do poznańskiego Klubu Angello. 

Tradycja wigilii św. Andrzeja sięga, prawdopodobnie czasów pogańskich, a pierwsza znana wzmianka o wróżbach andrzejkowych, pojawiła się w 1555 roku. ANDRZEJKI NA BIAŁO I NA CZARNO

Ten jedyny wyjątkowy wieczór ma magiczną moc i właśnie w nią wprowadził swoich gości Zespół „Wielkopolanie” podczas tegorocznego spotkania „Black & White”.

Na spotkanie przybyli goście ubrani oczywiście w kolorach bieli i czerni, a wśród nich: Marilyn Monroe, angielska policjantka, Charlie Chaplin, Pierrot i wielu wielu innych charakterystycznych postaci ze świata filmu i telewizji.

ANDRZEJKI NA BIAŁO I NA CZARNOMimo, iż w tradycji w spotkaniach andrzejkowych uczestniczyły tylko panny, wróżąc która i kiedy wyjdzie za mąż, na przestrzeni czasu na przyjęciach pojawili się mężczyźni i mężatki.

Obecnie wróżbom poddają się wszyscy, chcący poznać swoją przyszłość.

ANDRZEJKI NA BIAŁO I NA CZARNODla gości spotkania „Black & White” poznańscy artyści przygotowali nie tylko liczne wyrocznie ale także konkursy, w których wszyscy wykazać się mogli sprawności fizyczną oraz muzyczno-spostrzegawczą, Dla najlepszych przygotowane były drobne upominki.

W tym roku w konkursie na najlepszy strój, wybieranym przez samych uczestników wygrał Pan Dariusz przebrany za księdza.

Wróżbom, konkursom i zabawie nie było końca.
 

ANDRZEJKI NA BIAŁO I NA CZARNOKiedy Zespół bawił się na zabawie andrzejkach trzy pary reprezentowały „Wielkopolan” na I Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o „Śląski Diament 2014” w Katowicach.

Galasiński Jan i Jaworska Hanna reprezentanci kategorii 5A zajęli II miejsce

Gramse Hubert i Pospiech Agata reprezentanci kategorii 5B zdobywcy III miejsca

oraz Jauksz Łukasz i Zgoła Magdalena reprezentanci kategorii 4A zajęli miejsce V.

                                                                                                                                 PK
 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: