03 / 12 / 17

ANDRZEJKI 2017

18 listopada, wzorem lat ubiegłych, Tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” zaprosili swoich znajomych i przyjaciół na coroczną zabawę andrzejkową. Tematem tegorocznego wieczoru wróżb  było „Wszystko na opak..” czyli jak widzimy siebie i świat na odwrót.

„Wielkopolanie” jak co roku zadbali o wyjątkowość Andrzejek. Wchodzący goście już od początku imprezy spotkali się z totalną odwrotnością: odwrotnie stojące krzesła, odwrotnie stojące szklanki, plakaty pisane od tyłu to tylko nieliczne niespodzianki czekające na wchodzących uczestników zabawy. Zaproszeni goście również nie zawiedli ze swoją pomysłowością na kostiumy. Poprzebierani „na opak..”, każdy stosownie do swojego wieku, zawodu, charakteru czy nawet stanu, zaskoczyli współuczestników zabawy, a przede wszystkim organizatorów. W Klubie Angello pojawiły się 20 letnie staruszki, 50 letnie bobasy, chude grubasy, kobiety z butami na głowie i wiele innych śmiesznych postaci.  

Tancerze zespołu pod kierunkiem jego Rady przygotowali ciekawe i zabawne konkursy. Sprawdzały one umiejętności taneczne, wiedzę ogólną z zakresu tytułów i wykonawców piosenek odtwarzanych od końca i wiele innych konkursów, które były okazją do integracji stolików i wszystkich gości. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Jak co roku wybrano również parę o najlepszym przebraniu.

Na zabawie nie zabrakło tradycyjnych wróżb, które wiązały się z przepowiadaniem przyszłości i sprawdzaniem, co czeka nas w życiu zawodowym czy w miłości. Najbardziej popularnym wśród gości zwyczajem było oczywiście lanie gorącego wosku przez dziurkę od klucza do zimnej wody. Zastygnięty wosk tworzył kształt, który następnie oglądano rzucając nim cień na ścianę. Wróżba ta głównie wiązała się z określaniem cech przyszłego małżonka lub jego zawodu itp.

 Wszyscy goście w wesołej i przyjaznej atmosferze bawili się do białego rana.

                                                                                                                                            PK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: