23 / 07 / 21

Ach, co to był za ślub

na zdjęciu uśmiechnięta para młoda

10 lipca 2021 roku w kościele pw. św. Jadwigi i Jakuba Apostoła, skrzypaczka Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, Zuzanna Paprzycka poślubiła Patryka Powela.

Zuzanna od najmłodszych lat związana jest z muzyką. Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu na wydziale instrumentów historycznych. Poza muzyką dawną, którą zajmuje się na co dzień, ważne miejsce w jej życiu zajmuje muzyka i kultura ludowa. Już od dziecka, wraz ze swoją mamą, również skrzypaczką zespołową, związana jest z Dziecięcym Zespołem Folklorystycznym „Cepelia-Poznań”, gdzie rozkwitła jej miłość do polskiego folkloru. Od kilku lat uczy tam również śpiewu. Równolegle jest także skrzypkiem w “Wielkopolanach”. Współpraca z tym zespołem zaszczepiła w niej fascynację kulturą muzyczną wielkopolski.

Z Patrykiem znają się od wielu lat; już w szkole średniej snuli marzenia o wspólnym wykonywaniu muzyki dawnej. Owocem tych marzeń jest ich zespół – Lux Antiqua – specjalizujący się w profesjonalnym wykonawstwie muzyki średniowiecznej i renesansowej. Patryk jest także związany z folklorem – współpracuje jako muzyk z kilkoma zespołami folklorystycznymi.

Kierownictwo Zespołu życzy młodożeńcom wiele szczęścia, a przede wszystkim wytrwałości w kultywowaniu piękna kultury ludowej.

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: