21 / 07 / 23

Wielkopolanie na ślubnym kobiercu

 

8 lipca 2023 roku na ślubnym kobiercu stanęli tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, Katarzyna Kraszewska oraz Karol Białecki. Ceremonia zaślubin odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Siedlcach, a następnie w Kościele Garnizonowym pw. Najświętszego Serca Jezusa. We Mszy Świętej  udział wzięli tancerze Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, którzy prezentowali się w strojach krakowskich oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” prezentujący stroje podlaskie.

Po zakończonej mszy, przed kościołem czekali wiwatujący goście, a para młoda wysłuchać mogła licznych przyśpiewek w wykonaniu tancerzy oraz nauczycieli Kuźni Tradycji.

Katarzyna i Karol dołączyli do Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” w 2018 roku, natomiast Karol swoją przygodę z tańcem rozpoczął już w 2012 w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy”.

Rok 2023 dla Katarzyny i Karola jest szczególny. Niespełna miesiąc przed ślubem wraz z częścią zespołu udali się w podróż do Ułan Bator w Mongolii, aby w dniach od 15 do 20 czerwca wystąpić na festiwalu folkloru i rękodzieła “Asia Folk 2023”, a następnie obronili tytuł magistra na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Katarzyna została magistrem psychologii, a Karol magistrem prawa.

AK

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: