„Wielkopolanie” nagrodzeni w Mołdawii

W drugi weekend kwietnia artyści Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie” udali się w swoją 126 podróż artystyczną, promując kulturę polską w Mołdawii. 

Tańce narodowe oraz regionalne, tancerze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury, prezentowali na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Crystal Pearl – 2024”, na którym to uczestniczyło ponad 80 grup artystycznych z różnych stron świata. 

Od samego początku Mołdawia, 66 kraj, którego w swej historii odwiedzili „Wielkopolanie” okazała się urokliwym, zielonym państwem pełnym lasostepów i lasów, kolorowych domków usytułowanych wśród rzek, a przede wszystkim serdecznych ludzi. Ludzi spotykanych na ulicach, ludzi wypełniających po brzegi sale widowiskowe, w których koncertowali poznańscy artyści. Podczas festiwalu wszystkie grupy artystyczne oceniane były przez ośmioosobowe, międzynarodowe Jury, które niezwykle wysoko oceniło prezentacje artystyczne „Wielkopolan”.

 

Poznańscy artyści zdobyli: 

SUPER GRAND PRIX FESTIWALU

GRAND PRIX FESTIWALU

oraz Nagrodę BEST OF THE BEST OF FESTIVAL, którą otrzymał Piotr Kulka, kierownik Zespołu.

Cieszy fakt, że kultura polska prezentowana przez „Wielkopolan” wysoko jest oceniana na świecie. W zeszłym roku, na Międzynarodowych Festiwalach Folkloru, poznańscy artyści zdobyli GRAND PRIX w Azerbejdżanie oraz II miejsce w Mongolii.

 

Piotr Kulka

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi: